Posypywarki w akcji. Zabezpieczały mosty i wiadukty

Warszawa

TVN24Pogoda na środę 13 lutego

42 posypywarki wyruszyły rano na warszawskie ulice, żeby zabezpieczyć jezdnie w niebezpiecznych miejscach. Rano spadł śnieg, a w dzień może wiać silny wiatr.

Służby pracę rozpoczęły tuż po 5 rano. Posypywarki zabezpieczają siedem warszawskich mostów oraz wiadukty, estakady i strome ulice takie jak między innymi Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. Łącznie to około 230 kilometrów jezdni.

Po godzinie 8 spadł śnieg, co utrudniło warunki na drogach. Jak informuje Ewa Szymańska-Sitkiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji, nie występują jednak duże utrudnienia w ruchu. - Doszło do kilku kolizji, ale na tyle drobnych, że obyło się bez większych problemów - mówi Szymańska-Sitkiewicz.

Synoptycy zapowiadają, że w ciągu dnia ma okresowo padać śnieg z deszczem, a temperatura na termometrach pokaże maksymalnie 4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60 km/h z zachodu. Ciśnienie spada - po południu na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Całodobowa kontrola

Zarząd Oczyszczania Miasta przez cały dzień monitoruje stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje zabezpieczenia jezdni przed śliskością.

mp/r