Postrzelony uczestnik zajęć w sali OSiR

Warszawa

archiwum TVNWezwana została policja

W Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Redutowej postrzelono uczestnika odbywających się tam zajęć - napisał na Kontakt 24 jeden z internautów. Informację o wypadku potwierdziła rzeczniczka dzielnicy Wola. Jak zapewniła, dyrekcja ośrodka nie wiedziała, że na teren placówki wniesiono broń. Sprawę bada prokuratura.

"W środę w godzinach wieczornych w hali OSiR przy ul. Redutowej organizowane były zajęcia przeprowadzane niezgodne z regulaminem. Organizowała je osoba prywatna, która wynajęła jedną z salek na zajęcia krav magi. Nie były to zajęcia organizowane przez OSiR czy Urząd Dzielnicy Wola” - poinformowała rzeczniczka.

Jak powiedziała, na zajęcia wniesiona została broń. W czasie spotkania ranny został jeden z uczestników zajęć. Rzeczniczka chciała wypowiadać się o dokładnych okolicznościach wypadku.

"Kiedy pracownicy hali zorientowali się co się stało, natychmiast została wezwana karetka, policja i prokuratura" - dodała rzeczniczka.

Zajęcia poza kontrolą

Na pytanie, dlaczego na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji wpuszczane były osoby z bronią, rzeczniczka odpowiedziała, że pracownicy ochrony nie są w stanie weryfikować co jest wnoszone na zajęcia.

"Nie mogą przeszukiwać uczestników, nie ma też bramek do wykrywania metali" – powiedziała. Jak dodała, wszystkie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu, są pełnoletnie.

Na razie nie wiadomo, jaki jest stan poszkodowanego, ani w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Komenda Stołeczna Policji potwierdza informację o postrzeleniu uczestnika, jednak po informacje odsyła do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Ta z kolei nie udziela jeszcze informacji na ten temat.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

ak//tka