Postrzelony 33-latek zmarł. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego

Warszawa

TVN24Postrzelony 33-latek był wcześniej notowany

Trwają intensywne poszukiwania mężczyzny, który w poniedziałek rano postrzelił 33-letniego mieszkańca Płońska. Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego. To 38-letni Mariusz Paweł Dąbrowski, pseudonim "Lipek".

Na jednym z osiedli przy ul. Grunwaldzkiej doszło do postrzelenia przy użyciu broni palnej, 33-letniego mieszkańca Płońska. Pierwsze informacje o zdarzeniu podało radio RMF FM.

Mężczyzna ranny w okolicy serca, został odwieziony do szpitala w Płońsku w stanie ciężkim, gdzie zmarł - podała Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. Trwają intensywne poszukiwania sprawcy. Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego. To 38-letni Mariusz Paweł Dąbrowski, pseudonim "Lipek".

- Nadal szukamy sprawcy. Bierzemy pod uwagę fakt, że może znajdować się poza terenem powiatu płońskiego - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Płońsku, mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska. Dodała, że inne jednostki policji zostały poinformowane, że takie zdarzenie miało miejsce w Płońsku.

Obaj byli notowani

- Wszystko wskazuje na to, że obydwaj panowie znali się. Obydwaj byli notowani przez policję wcześniej - poinformowała policja.

- Sprawdzamy różne tropy, trudno jest powiedzieć, jaki był faktyczny motyw - dodała. Jak podaje lokalny serwis "Gazety Wyborczej", mężczyzna miał powiedzieć przed śmiercią kto do niego strzelał.

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska podała, że na miejscu zdarzenia nie znaleziono broni. Sekcja zwłok ma wyjaśnić z jakiej broni i z jakiej odległości oddano strzał.

Policja podkreśla, że sprawca może posiadać przy sobie broń. Ostrzega, że trzeba zachować szczególną ostrożność, gdy spotka się poszukiwanego i niezwłocznie powiadomić policję. Osoby mające informacje na temat poszukiwanego policja prosi o kontakt pod nr 997 lub osobiste zgłoszenie się do jednostki policji.

Niedawno informowaliśmy o tragicznej bójce w czasie świąt:

Bójka na Mokotowie
TVN24

KPP Płońsk, "Gazeta Wyborcza", RMF FM/mart,kb/sk