Postawił na metro, zgarnął 10 tysięcy złotych

Warszawa

| RMF.FMNagrodą było 10 tysięcy złotych - fot

Łukasz Belowski został zwycięzcą drugiego Wyścigu Miejskiego organizowanego przez TVN Warszawa. W nagrodę otrzyma 10 tysięcy złotych od banku Citi Handlowego.

Łukasz Belowski wygrał zdecydowanie, pokonując trasę biegu w godzinę i dziewięć minut. Jaką przyjął strategię? - Wybrałem sobie trasę, kolejność punktów kontrolnych. Na początku można zaplanować konkretne linie autobusowe, natomiast potem wszystko się rozchodzi – opowiadał Belowski.

Walczyli w śniegu i mrozie

Druga edycja biegu była rozgrywana w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. - Duży szacunek dla uczestników, ponieważ pogoda była kiepska: śnieg, ślisko, zimno i wiatr - Izabela Kochańska, reprezentująca fundatora głównej nagrody bank Citi Handlowego, nie ukrywała podziwu dla biegaczy.

Wujek Samo Zło relacjonujący sobotnie zmagania nazwał ich "Gladiatorami miejskich sportów".

- Warunki atmosferyczne dołożyły swoje. Autobusy się spóźniały. Metro było pewnym środkiem transportu, wykorzystałem je dwukrotnie i to mogło być kluczowe – zdradził Łukasz Belowski i dodał, że aby wygrać w Wyścigu Miejskim nie trzeba być ani profesjonalnym biegaczem, ani zawodowym varsavianistą.

- Trzeba się orientować w głównych ulicach, wiedzieć gdzie są przystanki i jakie linie gdzie jeżdżą – zwycięzca przekonywał i zachęcał warszawiaków, aby przesiąść się z samochodów do komunikacji miejskiej i na rowery. Imprezy takie jak ta udowadniają bowiem, jak komunikacja publiczna i własne nogi to najlepsze środki transportu.

10 tysięcy dla zwycięzcy

Zwyciężając drugi Wyścig Miejski Łukasz Belowski wzbogacił się o 10 tysięcy złotych.

Wyścig Miejski to oryginalne połączenie imprezy biegowej i gry miejskiej. Zadaniem zawodników jest zdobycie pieczątek w pięciu punktach kontrolnych. Po dordze muszą skasować pięć biletów jednorazowych.

- To nasz wspólny pomysł z TVN na promocję nowego środka płatniczego: karty płatniczej zintegrowanej z biletem miejskim – mówi Izabela Kochańska z banku Citi Handlowego.

Pierwszy wyścig odbył się w 20 listopada. Czy będą kolejne edycje? – Jest taka szansa – zdradza Kochańska.

pebe

fot
| cnbc.com

Wyniki:

Łukasz Belowski 01:09:07

Daniel Popek 01:12:38

Artur Antonowicz 01:12:55

Piotr Maciejewski 01:13:18

Michał Mućko 01:14:05