Posprzątają wokół Tybetu

Warszawa

| Imagofot. Warszawiak

Jeszcze w tym tygodniu brudna tablica na rondzie Tybetu zastanie wyczyszczona. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada też, że zainstaluje nad nią okap. To efekt interwencji tvnwarszawa.pl po sygnale od naszego czytelnika.

O brudnej tablicy na filarze estakady przechodzącej nad rondem Tybetu (skrzyżowanie al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Kasprzaka) napisaliśmy w środę. Zdjęcie przysłał na Kontakt24 oburzony Warszawiak. - Wygląd tego miejsca jest skandaliczny - napisał.

Sam filar, na którym wisi tablica, też pozostawia wiele do życzenia. Brudzi go spływająca z jezdni woda.

Wyczyszczą tablicę

O wyjaśnienia poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich. – ZDM zleca prace związane z utrzymaniem inżynierskich obiektów drogowych zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. ZDM zlecił, aby wykonawca wpisał czyszczenia wspomnianego obiektu do harmonogramu zadań jeszcze na ten tydzień – zapowiada Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Zlecą okap

Ale na wyczyszczeniu prace się nie skończą. Drogowcy pójdą krok dalej. - Zleciliśmy także wykonanie i montaż okapu nad tablicą, aby uniknąć jej ponownego zabrudzenia. Zacieki na elementach nośnych pod dylatacjami są rzeczą powszechną, nie gwarantujemy zatem, że one nie powstaną nad okapem, i że czyszczenia nie trzeba będzie powtórzyć. Dyskomfort estetyczny potęguje również kolor ściany, na który przemalowano podpory w ramach festiwalu graffiti - zauważa Sobieraj.

bako/roody

O podobnych sprawach informujcie nas pisząc na warszawa@tvn.pl, kontakt24@tvn.pl lub publikując artykuły na swoich profilach na tvnwarszawa.pl lub kontakt24.tvn.pl.