Posłom za ciasno. Zbudują im dwa nowe budynki

Warszawa

TVN 24Rozbudują gmach Sejmu

Posłowie narzekają na kiepskie warunki pracy: zbyt małe pokoje i brak pomieszczeń biurowych. Już wkrótce sytuacja lokalowa parlamentarzystów ma się zdecydowanie poprawić. W przyszłym roku ruszy budowa od dawna planowanego kolejnego gmachu kompleksu sejmowego.

Będzie to czteropiętrowy budynek z dwoma poziomami pod ziemią. Ma kosztować kilkanaście milionów złotych i powstać do 2015 roku. W nowym budynku o powierzchni 2 tys. mkw ma się mieścić wszechnica sejmowa, piętro dla komisji ds. służb specjalnych i siedziba straży marszałkowskiej.

– Ten budynek będzie na terenie Sejmu, w żargonie sejmowym, na tzw. donicy – mówi Jan Węgrzyn, zastępca szefa Kancelarii Sejmu. Chodzi o teren w północnej części sejmowego kompleksu.

Drugi budynek w miejsce parkingu

Drugi, większy budynek, o powierzchni 10 tys. mkw, ma powstać na miejscu dotychczasowego parkingu po przeciwnej stronie. Planowane się tam sale dla komisji sejmowych i pomieszczenia biurowe. Koszt budowy to około 50 mln zł. Jednak decyzja w sprawie jego budowy jeszcze nie zapadła.

tvn24/ij/b