Pościg i strzały we Włochach Dwaj policjanci ranni

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Na skrzyżowaniu Leonidasa i Krakowiaków pościg za granatowym kombi marki saab. Policja otworzyła ogień. Samochód uciekł w ulicę Krakowiaków – zaalarmował w środę na Kontakt 24 internauta. Jak informuje policja, ranni zostali dwaj funkcjonariusze. Kierowca został zatrzymany.

Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, precyzuje informacje internauty, który na Kontakt 24 napisał o strzelaninie na Krakowiaków:

Rzecznik KSP o strzelaninie - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl, film: TVN24

- Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do rutynowej kontroli. Ten nie zastosował się do poleceń i zaczął uciekać – relacjonuje na antenie TVN24.

Przez linię ciągłą

Jak przekonuje policja, kierowca na widok policyjnego radiowozu przejechał przez linię ciągłą i ruszył z dużą prędkością. Policjanci rozpoczęli pościg. – Podczas pościgu staranował radiowóz, uciekając dalej. To było podstawą do użycia broni. Funkcjonariusze oddali cztery strzały – dodaje.

Mimo strzałów ostrzegawczychm młody mężczyzna kierowca kontynuował swój rajd. Na skrzyżowaniu Al. Krakowska z ulicą Leonidasa staranował dwa radiowozy. Dwaj policjanci zostali ranni. Trafili do szpitala.

Był trzeźwy

Brawurowa podróż kierowcy saaba zakończyła się po kilku kilometrach na ulicy Mineralnej. Mężczyzna próbował uciec z pojazdu. Policjanci z Ochoty, którzy włączyli się do pościgu zatrzymali 24-latka.

Kierowca trafił na komisariat, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

- Saab stoi na terenie warsztatu samochodowego, za bramą. Na miejscu pracują dochodzeniowcy - informował z miejsca zdarzenia Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

To 24-latek

Te informacje uzupełnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dorota Tietz z biura prasowego KSP:

- O godzinie 12.30 24-letni kierowca popełnił wykroczenie na skrzyżowaniu 17 stycznia z al. Krakowską, nie zatrzymał się do kontroli, więc policjanci rozpoczęli pościg. Uszkodzone są dwa radiowozy, które ten kierowca staranował - mówi Tietz. Jak informuje, kierowca został zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Krakowiaków i Muszkieterów.

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

wp/mz