Pościg i strzały przy skrzyżowaniu. Nagranie z akcji policji

Warszawa

Kontakt24Nagranie z akcji policji na Ursynowie

Auto przecina skrzyżowanie i zatrzymuje się tuż za nim. Wybiega z niego człowiek. Chwilę później w jego ślady ruszają dwie osoby, słychać odgłosy strzałów. Tak, według internauty, wyglądała środowa akcja policji na warszawskim Ursynowie - zarejestrowała ją kamera samochodowa Reportera 24 prze13.

Do zdarzenia doszło około godziny 13.30 na warszawskim Ursynowie, przy skrzyżowaniu ulic Gandhi i Rosoła.

Policja informowała, że prowadzono działania "mające na celu zatrzymanie sprawców przestępstwa".

Trzech zatrzymanych

- W trakcie prowadzonych działań oddano dwa strzały ostrzegawcze, a później kilka w stronę samochodu m.in. w oponę – poinformował tvnwarszawa.pl Mariusz Mrozek, rzecznik KSP. - Nie ma osób rannych, ale jeden z zatrzymanych trafił do szpitala, ponieważ uskarżał się na kłopoty z ciśnieniem – dodał. Policja zatrzymała trzy osoby.

Zapytaliśmy rzecznika o strzały, które słychać na nagraniu od internauty, już po zatrzymaniu samochodu. Czekamy na komentarz.

Wcześniej kolizja

Przebieg wydarzeń opisywali świadkowie.

- Mówili, że wszystko zaczęło się kilkaset metrów dalej. Audi jechało od strony al. KEN. Gdy policjanci w nieoznakowanych radiowozach chcieli zatrzymać samochód, kierowca przyśpieszył – przekazał Gula. Według relacji świadków, audi otarło się o bmw i renault.

Jak relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl, w audi jest przestrzelona opona.

Czytaj także na Kontakcie 24.

aolsz//mz