Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Posadzili krzewy przy Lanciego. Wkrótce rozkopią ten teren

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNasadzenia przy Lanciego

Sadzenie nowych roślin jest godne pochwały, gorzej, gdy dzieje się to na terenie, który wkrótce zamieni się w plac budowy obwodnicy. Taka sytuacja miała miejsce na Ursynowie. Urzędnicy twierdzą, że "to błąd wykonawcy", a rośliny ocaleją.

"Na ul. Lanciego sadzonych jest właśnie kilkanaście/kilkadziesiąt nowych drzewek. Chyba tylko po to, żeby za pół roku zostały wykarczowane podczas budowy POW" - zaalarmował na forum facebookowej grupy Obywatele Ursynowa Krzysztof.

Chodzi o odcinek ulicy, który niedługo ma zostać zajęty przez firmę Astaldi. Prawdopodobnie jeszcze w 2017 roku Włosi rozpoczną tu budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, która przebiegnie wzdłuż ulicy Płaskowickiej – między innymi właśnie na wysokości ulicy Lanciego.

"Błąd wykonawcy"

Nic dziwnego, że mieszkańców zdziwiło sadzenie roślin w miejscu, które wkrótce ma zostać rozkopane.

O wyjaśnienia poprosiliśmy urząd dzielnicy. Rzeczniczka podkreśla jednak, że nie chodzi o nasadzanie drzew tylko krzewów

- To błąd wykonawcy prac. Posadził je w miejscu, które koliduje z budową obwodnicy. Mowa 60 sztukach – zaznacza od razu Barbara Mąkosa-Stępkowska. – Jako urząd interweniowaliśmy i wykonawca przesadził je we właściwe miejsce przy ulicy Lanciego – dodaje.

Rzeczniczka podkreśla, że wzdłuż Lanciego przy Płaskowickiej są również krzewy posadzone w latach 2012-13. – One także zostaną przesadzone, ale w przyszłym roku – zapewnia Mąkosa-Stępkowska.

Ekspresówka w tunelu

Południowa Obwodnica Warszawy na terenie Ursynowa, na odcinku około 2,3 km, przebiegać będzie w tunelu, w śladzie ul. Płaskowickiej, pod al. KEN i linią metra. Firma Astaldi, wykonawca tego odcinka obwodnicy ma czas na jego ukończenie i oddanie do użytkowania do trzeciego kwartału 2020 roku.

Z kolei dzielnica planuje później stworzenie parku nad tunelem:

Wirtualny spacer nad tunelem POW
UD Ursynów

ran/b