Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Port Czerniakowski ma swój neon. Szybko się zepsuł

  Najnowsze

  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNowy neon w Porcie Czerniakowskim

  Kilka dni temu na budynku bosmanatu w porcie Czerniakowskim rozbłysnął neon. Niestety szybko się zepsuł. – Mamy awarię, ale w przyszłym tygodniu powinien zaświecić w całości – mówi bosman.

  Stylowy neon to pomysł nowego gospodarza Portu Czerniakowskiego. – Projekt i budowa była w naszym programie konkursowym. Koncepcję neonu stworzył nasz zaprzyjaźniony architekt. Została zatwierdzona przez miasto – mówi tvnwarszawa.pl bosman Krzysztof Pechański z żeglarskiego klubu turystycznego Rejsy, który wygrał konkurs na prowadzenie bosmanatu w Porcie Czerniakowskim przez pięć lat.

  Neon z usterką

  Choć neon pojawił się na budynku miesiąc temu, świeci dopiero od kilku dniu. W środę jadąc Wisłostradą zauważył go nasz reporter. – Neon jest bardzo ładny, jednak nie świeci w całości. Fragment jest chyba uszkodzony – mówił Artur Węgrzynowicz.

  Bosman potwierdza, że wystąpiły małe problemy. – No tak, kawałek się nie świeci. Coś się stłukło - przyznaje. - W przyszłym tygodniu wszystko powinno być w pełni sprawne - dodaje.

  Modernizacja portu

  W ostatnich latach port Czerniakowski przeszedł kompleksowy remont. Pogłębiono dno, umocniona została skarpa, wybudowano betonowe pomosty, przy których cumują łodzie, motorówki i kajaki. Do nabrzeży doprowadzono podłączenia do węzła wodno-kanalizacyjnego.

  jb/b