Porozumienie podpisane. Wspólny bilet zostaje

Zobacz podpsianie porozumienia
Zobacz podpsianie porozumienia
fot. Marcin Gula /tvnwarszawa.pl
fot. Marcin Gula /tvnwarszawa.plZobacz podpsianie porozumienia

To już pewne - wspólny bilet na linii wołomińskiej zostanie utrzymany. Po długich negocjacjach w środę podpisano ostateczne porozumienie dzięki, któremu mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mogli podróżować na podstawie biletów ZTM. Punktulanie o godz. 10.00 Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego oraz Piotr Uściński, starosta wołomiński złożyli podpisali porozumienie. Co przewiduje?

- Utrzymanie dogodnego systemu, stabilizację systemu, jasne i czytelne reguły pomiędzy nami i samorządami - powiedział Leszek Ruta. - To modelowe rozwiązanie, które będziemy chcieli zaproponować pozostałym samorządom aglomeracji warszawskiej - dodał.

Wspólny bilet na linii wołomińskiej do Zagościńca obowiązywać będzie co namniej do 2016 roku. Umowa daje możliwość przedłużenia na kolejne cztery lata.

Ząbki już w II strefie

24 lutego radni Warszawy zdecydowali, że Ząbki (tylko w przypadku linii kolejowej) będą w drugiej strefie biletowej, co oznacza, że mieszkańcy będą musieli kupować droższe bilety ważne na obu strefach. Stacja Warszawa Wileńska będzie przystankiem granicznym na linii kolejowej Warszawa – Wołomin.

ZTM zaproponował uruchomienie w Ząbkach punktu, w którym mieszkańcy będą mogli zwracać aktywne bilety długookresowe ważne tylko w I strefie biletowej oraz kupić bilety ważne w obu strefach.

Zielonka, Kobyłka i Wołomin bez zmian

Zasady funkcjonowania wspólnego biletu dla pasażerów Zielonki, Kobyłki i Wołomina nie zmieniają się. W pociągach Kolei Mazowieckich obowiązywać będa bilety ZTM - dobowego i dłuższe.

Długie negocjacje

Negocjacje w sprawie wspólnego biletu trwały od listopada. Umowę wypowiedział burmistrz Ząbek Robert Perkowski, nie akcpetując nowych warunków zaproponowanych przez ZTM. Automatycznie umowa została wypowiedziana pozostałym gminom leżącym przy linii wołomińskiej: Zielonce, Kobyłce i Wołominowi. Mieszkańcom groziło, że od 1 marca nie skorzystają z atrakcyjnego cenowo biletu ZTM w pociągach Kolei Mazowiekich. Negocacje przejął starostwa wołomiński.

su/bako/roody

Leszek Ruta o korzyściach dla pasażerów wynikających z podpisania porozumienia
Leszek Ruta o korzyściach dla pasażerów wynikających z podpisania porozumieniafot. Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości