Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Poranne problemy w metrze. "Zadymienie w pociągu"

TVN Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plUtrudnienia w metrze

W poniedziałek rano przez kilkadziesiąt minut pociągi na odcinku Młociny-Słodowiec kursowały wahadłowo. - Doszło do zadymienia w jednym ze składów na torach odstawczych przy stacji Młociny - poinformował rzecznik Metra Warszawskiego.

- Strażacy za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili spód pociągu. Nie wykazała ona wzrostu temperatury. Uszkodzony pociąg zjechał na stację techniczno-postojową Kabaty. Zbadamy, co było przyczyną zadymienia - poinformował po godz. 9 Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

I dodaje, że nadal trzeba liczyć się z opóźnieniami w ruchu.

Zadymienie w pociągu

Do awarii doszło przed 9.00. - W pociągu starego typu, który znajdował się na torach dostawczych i oczekiwał na ponowne włączenie się do ruchu, zaczął wydobywać się dym - poinformował przed 9.00 Malawko. - Sprawdzamy, co było tego przyczyną- dodał.

Jak tłumaczył, kolejne pociągi nie są wpuszczane na tory odstawcze. - Wprowadzono ruch wahadłowy pomiędzy stacjami Młociny-Słodowiec. Powoduje to opóźnienia w kursowaniu, za co przepraszamy- dodał.

- Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej - relacjonował po 9.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl

Ruch na odcinku Słodowiec - Kabaty odbywał się normalnie.

Zastępcza linia

Jak poinformował po 9.00 Zarząd Transportu Miejskiego, uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: METRO MŁOCINY - Kasprowicza - Saharowa - Marymoncka (powrót: Żeromskiego - Saharowa) - Słowackiego - METRO MARYMONT.

Ubiegłoroczna awaria inspiro

W listopadzie doszło z kolei do pożaru pociągu inspiro. 9 osób, w tym trzech policjantów trafiło do szpitala. Służby ewakuowały około 150 pasażerów, a stacja Politechnika została zamknięta.

"Zadymienie" w wagonie Inspiro
| tvn24

su/ran