Poranek w Warszawie: jezdnie czarne, ale może być ślisko

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Padający śnieg i temperatura w okolicy zera mogą spowodować, że warunki drogowe we wtorek rano będą dość trudne. Pomimo tego, że ulice są odśnieżone, warto wyjść z domu kilka minut wcześniej.

- Większość dróg jest odśnieżona, nie ma utrudnień związanych z zalegającym śniegiem. Drogi są posypane, czarne, nie jest ślisko. Widać, że posypywarki czekają w gotowości na opady. Ale ruch jest zwiększony, dlatego warto dziś uważać i zaplanować kilka minut więcej na podróż do pracy - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Od 4 rano na ulicach pracowały 42 posypywarki. Przed 7 jezdnie w stolicy były odśnieżone. Należy jednak uważać, bo jak jak podaje portal tvnmeteo.pl, we wtorek w Warszawie mogą występować przelotne opady śniegu.

Zarząd Oczyszczania Miasta na bieżąco monitoruje stan nawierzchni dróg i w razie potrzeby na ulice wysyła posypywarki. Pomimo, że po nocy udało się odśnieżyć wszystkie ulice, to padający śnieg może sprawić, że jezdnia będzie śliska. Tym bardziej, że temperatura oscyluje wokół zera. I według prognoz, w ciągu dnia wskazania termometrów się nie zmienią.

Oprócz kierowców uważać powinni również piesi. Pomimo, że jezdnie są odśnieżone, to nie wszystkie chodniki zostały posypane piaskiem i solą.

Uwaga na trudne warunki pogodowe
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

md/r