Porachunki gangsterów w Piasecznie

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Policja zatrzymała czterech gangsterów, którzy planowali odwet na konkurencyjnej grupie, za wcześniejszy rabunek. Jak ustalili reporterzy IAR, zatrzymani mężczyźni są powiązani ze środowiskiem kibiców Polonii Warszawa.

Późnym wieczorem w poniedziałek stołeczni policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy chcieli wziąć odwet za dokonany kilka dni wcześniej rozbój na jednym z nich. Jak ustalili funkcjonariusze tydzień wcześniej konkurencyjna grupa (prawdopodobnie powiązana ze środowiskiem kibiców Legii) włamała się do domu koło Piaseczna, pobiła właściciela i zrabowała w sumie około 70 tys. złotych. Policyjne ustalenia wskazywały na to, że pokrzywdzony w tym rozboju, zamiast zgłosić się na policję, poprosił swoich znajomych o pomoc w odwecie.

Planowali napad

W poniedziałek późnym wieczorem mężczyźni spotkali się w domu jednorodzinnym koło Piaseczna. Z informacji mundurowych wynikało, że mężczyźni mogą mieć broń. Dlatego funkcjonariusze postanowili wkroczyć na posesję. Podczas przygotowania do szturmu usłyszeli huk wystrzału. Wtedy natychmiast sforsowali drzwi tarasowe i błyskawicznie zatrzymali czterech mężczyzn znajdujących się w środku.

Domowy arsenał

Funkcjonariusze z komendy stołecznej policji podczas sprawdzania poszczególnych pomieszczeń dostrzegli przestrzelinę w rolecie okiennej, dokładnie w miejscu, za którym stali policjanci przygotowujący się do wejścia. Zabezpieczono dwie sztuki broni krótkiej, broń gazową, maczetę, noże, siekierę, pałki, kominiarki oraz amunicję. Zabezpieczoną broń przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

KSP,IAR