Popularny skwer się zmieni. Głos należy teraz do mieszkańców

Warszawa

Urząd MiastaWizualizacja skweru

Popularny skwer na Muranowie czekają zmiany. Mieszkańcy będą mogli w najbliższych dniach wypowiedzieć się o przyszłości terenu przy Muzeum Polin. Ocenią również pomysł upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów, którego wizualizację pokazali urzędnicy.

O zapowiadanych konsultacjach terenu u zbiegu Anielewicza i Karmelickiej pisaliśmy pod koniec maja. Te niedawno ruszyły.

Ławki, kwiaty, oświetlenie

"Więcej krzewów i kwiatów? Wygodniejsze ławki? Lepsze oświetlenie? Dzięki Twoim opiniom skwer wypięknieje i lepiej będzie służył mieszkańcom" – zachęca miasto do wzięcia udziału w konsultacjach.

W planach jest również upamiętnienie poprzez monument Polaków udzielających schronienia i pomocy Żydom w czasie II wojny światowej. To projekt zaproponowany przez fundację Pamięć i Przyszłość. Jak mówiła nam przedstawicielka organizacji, jednym z pomysłów jest stworzenie płytkiego kanału przebiegającego wokół górki, która znajduje się przy muzeum.

Teraz na stronie urzędu miasta ukazała się wizualizacja pomysłu. Oprócz kanału widać również na niej świecące elementy.

Na podstawie wyników konsultacji ma powstać koncepcja zagospodarowania skweru, a później projekt. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie będą przeprowadzone same prace.W najbliższych dniach mieszkańcy będą mogli wziąć udział w konsultacjach. 31 sierpnia w godzinach 16-19 i 8 września pomiędzy 10.30 a 13.30 na skwerze przy siłowni plenerowej stanie punkt konsultacyjny.

Na 8 września zaplanowano również spacer historyczny po Muranowie. Zbiórka przy siłowni o 10.30.

Urzędnicy zapraszają również na warsztaty 12 września, w godzinach 18.30-21 w Liceum Ogólnokształcącym imienia Aleksandra Fredry przy Miłej 7 i 16 września, w godzinach 10.30-14.30 w Klubokawiarni Międzypokoleniowej przy Anielewicza 3/5.

Uwagi można również wysyłać na adres Zarządu Zieleni konsultacje@zzw.waw.pl.

Teren przy muzeum ma być zagospodarowany
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/gp