Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Popularne kąpielisko znów otwarte. "Woda jest czysta"

Warszawa

TVN24Można korzystać z kąpieliska

Kąpielisko w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim zostało ponownie otwarte. - Woda jest czysta - zapewniają urzędnicy. Kąpielisko było zamknięte od poniedziałku ze względu na groźne dla zdrowia sinice.

We wtorek rano na miejscu pojawili się urzędnicy z Nieporętu.

- To, czy sinice znajdują się w wodzie, ocenia się wizualnie. Według nas woda jest czysta - mówi Barbara Kopcińska, sekretarz gminy Nieporęt.

Próbki z wody trafiły do sanepidu. - To są rutynowe działania. Prowadzimy je co dwa tygodnie. Wyniki będą znane w ciągu 48 godzin - dodaj Kopcińska.

Wywieszono białą flagę

Decyzja, czy zawieszona zostanie biała flaga (co oznacza, że można korzystać z kąpieliska), zależała jednak od Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy przypłynęli na miejsce przed godz. 10.00 we wtorek. - Ocenili wodę swoim okiem - relacjonowała wówczas Katarzyna Drozd, reporterka TVN24.

Ok. godz. 10 wywieszono białą flagę, co potwierdził Krzysztof Jaworski, prezes legionowskiego WOPR. - Większość sinic rozpłynęła się w nocy, więc kąpielisko jest dopuszczone do użytku - informuje ratownik.

Rozmowa z ratownikiem
TVN24

Czerwona flaga

Popularne kąpielisko zostało zamknięte w poniedziałek rano. - Zamknęliśmy je, bo zauważyliśmy w nim sinice – wyjaśnił wówczas Jaworski.

Wysoka temperatura powietrze i ciepła woda sprzyja rozwojowi sinic. A jak pisaliśmy, przez Mazowsze w tym tygodniu ma przejść fala upałów.

Pogoda na 16 dni
TVN Meteo

su/ran