Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Poprawili oznakowanie w al. KEN

Warszawa

| Imagofot. urząd dzielnicy Ursynów

Urzędnicy zmienili złe oznakowanie u zbiegu al. KEN z ul. Wąwozową. Dotychczas kierowcy jadący prawem pasem alei prosto, w kierunku centrum, kończyli drogę na chodniku. Teraz takiej możliwości już nie ma.

O zamieszaniu na ursynowskim skrzyżowaniu informowaliśmy 23 lutego. Widz TVN Warszawa zawiadomił nas o złym poziomym oznakowaniu na oddanej niedawno do użytku drodze. Z prawego pasa można było skręcić w prawo, ale także jechać na wprost - w efekcie kierowcy musieli tuż za skrzyżowaniem wjeżdżać na środkowy pas, żeby jazdę aleją KEN kontynuować.

Da się szybko

Takie rozwiązanie kończyło się niebezpiecznymi sytuacjami i kłótniami kierowców. Za sprawę wzięły się władze dzielnicy i urzędnicza machina ruszyła. Okazało się, że zmianę można wprowadzić w niecały miesiąc. Decyzję wydał inżynier ruchu i oznakowanie zostało poprawione.

Zmiany na lewym pasie

Teraz z prawego pasa nie pojedziemy już prosto - skręcimy tylko w prawo. Poprawione zostało też oznakowanie na lewym pasie. - Wcześniej z lewego pasa można było skręcić w lewo albo zawracać. Teraz można również jechać na wprost - mówi Anna Grabowska z biura promocji urzędu dzielnicy.

ran/mz