Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Popiełuszki bez tramwajów. Ruszył remont torowiska

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plRemontują torowisko na ul. Popiełuszki

W poniedziałek, zgodnie z planem, ruszył remont torowiska na ul. Popiełuszki. Do końca czerwca pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Tramwajarze są na miejscu. Remont się rozpoczął - potwierdził przed 8.00 Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Nie zauważyłem, aby pasażerowie byli zdezorientowani. Wygląda na to, że byli przygotowani na zmiany w komunikacji - dodaje.

Pracują etapami

Prace prowadzone są etapami. Najpierw tramwajarze wyremontują odcinek od pl. Grunwaldzkiego do ul. Krasińskiego wraz z przejazdami na skrzyżowaniu, potem odcinek od ul. Krasińskiego do ul. Słowackiego. Trudniej będzie pasażerom komunikacji, ale także kierowcom.

- Wyłączony z ruchu został pas ul. Popiełuszki przylegający do torowiska. Nie powoduje to jednak dużych utrudnień - poinformował Gula. - Większe problemy napotkają kierowcy na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Krasińskiego. Przejazd w tym miejscu wymaga zwiększonej koncentracji, bo wyłączony został środkowy pas - dodał.

Roboty na skrzyżowaniu z ul. Krasińskiego zostały podzielone na trzy etapy, w których utrzymany będzie przejazd przez torowisko jednym pasem ruchu dla każdego kierunku.

Utrudnienia potrwają do 30 czerwca.

Zielone torowisko

Jak informują Tramwaje Warszawskie, nowe torowisko będzie pokryte trawą. Odcinki na skrzyżowaniu z ul. Krasińskiego, przy przystankach oraz przejściach dla pieszych zostaną natomiast wyasfaltowane.

Zmiany w komunikacji

W czasie robót zawieszone zostało kursowanie linii 27 i 28. Linie 17 i 37 jeżdżą zmienionymi trasami:

17 – SŁUŻEWIEC – Wołoska – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI 37 – SŁUŻEWIEC – Wołoska – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – Słomińskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO.

Uruchomione zostały dodatkowe linie tramwajowe:

76 – METRO MŁOCINY – Marymoncka – METRO MARYMONT 78 – KOŁO – Powstańców Śląskich – Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – CM. WOLSKI

Na ulice wyjechała również zastępcza linia autobusowa:

Z17 – CH ARKADIA – Słomińskiego – ks. Popiełuszki – Marymoncka – Żeromskiego – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka – ks. Popiełuszki – Krasińskiego – Broniewskiego – ks. Popiełuszki – Słomińskiego – CH ARKADIA.

Remont torowiska | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Remont torowiska | Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Remont za remontem

W niedzielę miał zakończyć się remont fragmentów torowiska w Al. Jerozolimskich i w al. Jana Pawła II oraz na rondzie Waszyngtona. W jedynym miejscu prace jednak się przedłużyły. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, z tego powodu zostało zawieszone na około dwa tygodnie funkcjonowanie przystanku RONDO WASZYNGTONA 07 dla linii 7, 8 oraz 22 jadących w kierunku Pragi.

Tramwaje kursują już Al. Jerozolimskimi.

Tramwaje wróciły w Al. Jerozolimskie
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

A tak wyglądały prace w centrum:

su/b

Remont torowiska
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl