Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Poniedziałek lany, ale spokojny

Warszawa

straż miejskaWięcej patroli straży miejskiej

Poza kilkoma drobnymi incydentami, policja ani straż miejska nie odnotowały żadnych problemów związanych z lanym poniedziałkiem.

Jak przypomina straż miejska, świętowanie śmigusa dyngusa nie jest zabronione, o ile odbywa się z umiarem. Wylewanie wody na przechodniów, bez ich zgody jest karalne.

W związku z tym, patrole przez cały dzień częściej kontrolowały m.in. parki, skwery, duże osiedla i tereny zielone nad Wisłą. Ale w stolicy poniedziałek przebiegał spokojnie. Mieszkańcy wzywali służby do niegroźnych incydentów.

- Dotyczyły małych dzieci, które biegały po osiedlach z wiaderkami wody. Mieliśmy również informację, że z okna jednego z wieżowców wyrzucane są woreczki foliowe wypełnione wodą - tłumaczy Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.Jak dodaje, nikt nie żądał ścigania tych osób. - Rzeczywiście w tym roku było bezpiecznie - oceniła policjantka.

ło/r