Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Poniedziałek bez tunelu Wisłostrady

  TVN Warszawa

  TVN24Korek na Wisłostradzie

  W nocy z niedzieli na poniedziałek uruchomiona została kolejna część objazdów wyznaczonych z powodu zamknięcia tunelu Wisłostrady. Z samego rana na Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego było prawie pusto, ale już około godz. 8. na Wisłostradzie, przed skrętem w Karową, utworzył się spory korek.

  Jadący jezdnią zachodnią Wybrzeża Gdyńskiego i Gdańskiego (w stronę Konstancina) zostali skierowani w prawo w ulicę Karową do Browarnej, aby przez jednokierunkowe Topiel i Kruczkowskiego dostać się do ulicy Ludnej i dalej do Czerniakowskiej.

  Jeszcze o godz. 7 nie było mowy o większych utrudnieniach na tym ciągu. Godzinę później sytuacja zmieniła się diametralnie. Na Wisłostradzie przed skrętem w ulicę Karową samochody stanęły w korku.

  Jeżdżą "na pamięć"

  Mimo wyznaczonego objazdu, kierowcy wybierają ulicę Dobrą. Nie stosują się do znaków informujących o objazdach. - Na wąskiej Dobrej tworzą się korki – informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

  Sprawdziliśmy również, jak wygląda sytuacja na drugim brzegu Wisły. Przed godz. 7 korków nie było na Wale Miedzeszyńskim i Jagiellońskiej. Ale później zaczeło robić się tłoczno. Jak informują nasi internauci, ul. Jagiellońska stanęła na odcinku od ronda Starzyńskiego do Ratuszowej.

  Kierowcy utknęli w korkach
  Marcin Gula, Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
  Problemy na Powiślu
  TVN24
  Jak wygląda sytuacja na objazdach?
  TVN24

  Pierwszy etap zmian

  Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu w okolicy tunelu Wisłostrady został wprowadzony w nocy z piątku na sobotę. Kierowcy jadący wschodnią jezdnią Czerniakowskiej (w stronę Łomianek) zostali przerzuceni na zachodnią jezdnię ulicy Wioślarskiej, którą po angielsku jadą obok Kopernika i biblioteki Uniwersyteckiej aż do zachodniej jezdni Wisłostrady za wlotem zamkniętego tunelu.

  Kierowcy jadący na północ mogą wjechać na most Poniatowskiego i udać się w stronę centrum lub Pragi. Zjazd z mostu jest możliwy tylko w kierunku Łomianek, co oznacza brak możliwości zjazdu na Mokotów.

  Czasowa organizacja ruchu obowiązuje do odwołania.

  Wyciek na budowie metra

  Objazdy zostały wyznaczone, bo zamknięty jest tunel Wisłostrady. Wszystko z powodu wycieku, do którego doszło z poniedziałku na wtorek na budowanej stacji Powiśle II linii metra. Do wnętrza stacji dostała się nie tylko woda gruntowa, ale też piasek. I właśnie od tego, ile piasku brakuje teraz ponad stacją zależy, jak długo potrwa zamknięcie Wisłostrady. Ten ubytek będzie bowiem trzeba uzupełnić betonem, który następnie będzie musiał jeszcze stężeć.

  b//ec

  Mapa objazdów
  ZTM

  Zdjęcie główne Grzegorz Jakubowski/PAP