Ponad trzy godziny utrudnień po śmiertelnym potrąceniu

Warszawa

| Reuters, iDNES.czfot. Tomasz Zieliński/TVN Warszawa

Dopiero przed godz. 15.00 przywrócono normalny ruch tramwajów, po tym jak w okolicach skrzyżowania al. Solidarności i ul. Jana Pawła II, śmiertelnie potrącona została starsza kobieta. Składy nie kursowały w żadnym z czterech kierunków. Dodatkowo stojący w poprzek al. Jana Pawła II tramwaj blokował ruch samochodów.

Około godz. 11.30. tramwaj linii 26 ruszył kierunku placu Bankowego i pociągnął kobietę, która wsiadała, lub wysiadała. Pasażerka wpadła pod wagon.

Wypadek sparaliżował ruch tramwajowy w tej części miasta, bo składy przez kilkadziesiąt minut nie mogły przejechać przez skrzyżowanie w żadną stronę. Tramwaje jeździły objazdami przez pl. Bankowy oraz Okopową.

Po godz 12.30 udało się udrożnić ruch tramwajów w al. Jana Pawła II oraz w kierunku Woli. Dopiero przed 15.00 przywrócono ruch w stronę Pragi.

Bezpieczeństwo na antenie TVN Warszawa

O bezpieczeństwie na warszawskich drogach porozmawiamy na antenie TVN Warszawa. Debatę z kierowcami na temat poprawy bezpieczeństwa zaproponował Wojciech Pasieczny. Kierowcy przyjęli wyzwanie policjantów i spotkają się z nimi już 10 marca.

mjc/ec