Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Ponad setka zatrzymanych, 11 osób rannych

  Najnowsze

  Andrzej Hrechowicz / PAPBójki przed Muzeum i Stadionem Narodowym

  Policja zatrzymała ponad 100 osób - zarówno kibiców reprezentacji Polski, jak i Rosji. W zadymie na moście Poniatowskiego rannych zostało 11 osób. Do Warszawy ściągnięto policyjne posiłki z innych miast.

  - Około stu pseudokibiców jednej i drugiej drużyny próbowało skonfrontować się ze sobą. Policjanci interweniowali na wybryki chuligańskie, zarówno kibiców rosyjskich, jak i polskich, którzy nie potrafili uszanować święta piłkarskiego - pisze w oświadczeniu wydanym po zadymie na moście Poniatowskiego stołeczna policja.

  - Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa i zdecydowana. Nie dopuszczono do eskalacji agresji ze strony chuliganów. W akcji brali udział policjanci prewencji i kryminalni, którzy wyłapywali najbardziej agresywnych kibiców. Do tej pory do jednostek policji już doprowadzono 56 osób jednej i drugiej drużyny - podsumowała po 19.00 Komenda Stołeczna Policji.

  Posiłki dla Warszawy

  Około 21.00 licza zatrzymanych wzrosła. - Zatrzymaliśmy ponad 100 kibiców - poinformował Marciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Po meczu liczba ta wzrosła do 123.

  Polska Agencja Prasowa poinformowała z kolei, że 11 osób zostało rannych.

  Jak dowiedział się z kolei portal tvnwarszawa.pl, po popołudniowej zadymie policja ściągnęła do stolicy posiłki z innych miast.

  ZOBACZ FILMY REPORTERÓW KONTAKTU 24

  PAP, KSP//roody

  Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Hrechowicz / PAP