Ponad pół miliarda złotych na rozbudowę lotniska Chopina

Facebook.com/LotniskoChopinaBędą zmiany na lotnisku

Ambitne plany inwestycyjne na Okęciu. Największy port lotniczy w Polsce wciąż się rozbudowuje. Tylko w 2013 roku na inwestycje chce przeznaczyć ponad 500 milionów złotych.

Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na remont dłuższego pasa startowego, płyt postojowych i dróg kołowania.

- Prace budowlane mają rozpocząć się w marcu 2013 roku. Wszystkie inwestycje mają na celu usprawnienie pracy lotniska - powiedział w rozmowie z PAP Przemysław Przybylski, rzecznik portu.

Po remoncie lotnisko będzie mogło obsługiwać do 42 operacji (startów i lądowań) na godzinę. Obecnie wykonywanych może być 36 operacji.

Przybylski przypomniał też, że cały czas trwa modernizacja starego terminalu, który ma być zintegrowany z nowym.

Idą na rekord?

Trwają też inwestycje w sąsiedztwie lotniska - m.in. budowa południowej obwodnicy Warszawy i dojazdów do niej oraz budowa kolejnego hotelu.

Polskie Porty Lotnicze planują też stworzenie Airport City - dzielnicy biurowo-handlowej, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie terminali.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2011 r. z jego usług skorzystało ponad 9,3 mln pasażerów, co stanowi prawie 43 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. Od stycznia do października 2012 roku obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów - o 4 proc. więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

PAP/ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: Facebook.com/LotniskoChopina

Pozostałe wiadomości