Ponad 70 interwencji strażaków. Ksawery w Warszawie

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plNocna wichura uszkodziła dach kamienicy na Powiślu

Nocna wichura zerwała dach remontowanej kamienicy na Powiślu, połamała drzewa i przewróciła płot przy bulwarach wiślanych. Strażacy mieli ręce pełne roboty, a w piątek w stolicy może powiać nawet do 90 km/h.

- Do godz. 12 mieliśmy ponad 70 zgłoszeń. Dotyczyły głównie gałęzi, które spadły na jezdnię i chodniki, lub wiszących, które zagrażały bezpieczeństwu - mówi Cezary Gotowicki z biura prasowego straży pożarnej. - Z kolei na ulicy Stalowej latarnia przewróciła się na jezdnię. Została szybko usunięta z drogi - dodaje.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło jednak na Powiślu. - Około 3.00 w nocy z kamiennicy przy ul. Dobrej spadła tymczasowa, kilkunastometrowa, drewniana nadbudowa, odsłaniając remontowany dach - relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu jest inspektor budowlany- poinformował pracownik centrum zarządzania kryzysowego. – Zdecyduje on czy kamienicę trzeba będzie ewakuować - dodał.

W ramach bezpieczeństwa rejon skrzyżowania został wyłączony z ruchu.

Sporo działań strażacy prowadzili w nocy. Około północy przy ulicy Wrzeciono 34 złamane drzewo spadło na trzy zaparkowane obok siebie samochody. Zniszczona została toyota, skoda i opel.

Drzewo spadło na torowisko
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Po 3.00 na ulicy Grochowskiej 142 drzewo runęło na jezdnię i tory uszkadzając trakcję tramwajową i barierki oddzielające jezdnię od torowiska.

Wiatr przewrócił również płot wzdłuż bulwarów wiślanych.

W nocy drzewo spadło na zaparkowane samochody
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Huraganowy wiatr, opady

Jak informuje portal tvnmeteo.pl, w piątek warszawiacy najmocniej odczują atak orkanu Ksawery. Oprócz huraganowego wiatru będziemy się zmagać z opadami i zawiejami śnieżnymi, a na Wybrzeżu mogą wystąpić lokalne podtopienia.

W Warszawie wiatr wieje z prędkością 32 km/h, w porywach do 70 km/h. W ciągu dnia osiągnąć może prędkość 90 km/h.

Nad ranem temperatura wyniosła 0 stopni C. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą jedną kreskę powyżej zera.

Od 4.50 na ulice Warszawy wyjechało 165 solarek. Akcja potrwa przez trzy godziny.

Prognoza pogody na piątek:

Prognoza na piątek
TVN Meteo

su//ec