Ponad 49 milionów i 8 lat gwarancji. STRABAG rozbuduje Głębocką

Warszawa

Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID
Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID
Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID
Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID
Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID
Wizualizacje nowej Głębockiej | ZMID

Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę ulicy Głębockiej na Białołęce. Spośród pięciu ofert najkorzystniejsza okazała się propozycja złożona przez STRABAG. Firma zaproponowała cenę 49,171 mln złotych i osiem lat gwarancji na wykonane prace.

O rozstrzygnięciu przetargu poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Zwycięzca - spółka STRABAG - będzie miała na realizację zadania 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Pięć ofert

Do przetargu wpłynęło pięć ofert. Najwyższą cenę za budowę drogi zaproponowała firma Planeta Sp. z o.o. Było to 77,719 mln złotych. Najniższą zaś właśnie zwycięski STRABAG. Inwestycja - jak przypominają urzędnicy - zlokalizowana jest na terenie dzielnicy Białołęka i polegać będzie na rozbudowie Głębockiej, na odcinku od Podwójnej do Berensona.

Jedna jezdnia, dwa pasy

Nowa droga ma być jednojezdniowa i posiadać po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Tylko w rejonie skrzyżowań, chodników, dróg rowerowych i zatok autobusowych pojawią się dodatkowe pasy.

Na skrzyżowaniu z ulicami: Podwójną i Kartograficzną, Sieczną, Internetową i Podłużną oraz na skrzyżowaniu Berensona z ulicą Kąty Grodziskie powstaną ronda.

Poza robotami drogowymi, STRABAG będzie miał za zadanie przebudować kanalizację deszczową i sanitarną, sieci wodociągową i telekomunikacyjną, a także wybudować oświetlenie.

Równolegle prowadzona będzie inwestycja wodociągowców polegająca na budowie sieci kanalizacji ściekowej w pasie drogowym Głębockiej i kanalizacji ściekowej i tłocznej w pasie drogowym Berensona - Kąty Grodziskie.

CZYTAJ TAKŻE O OTWARCIU GALERII PÓŁNOCNEJ NA BIAŁOŁĘCE:

Galeria Północna
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kw/mś