Najnowsze

Ponad 220 miejsc otworzy się w Noc Muzeów

Najnowsze

archiwum TVN24Noc Muzeów coraz popularniejsza

Już ponad 220 placówek w Warszawie - teatrów, galerii sztuki oraz klubów - zgłosiło się do 13. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się 14 maja - poinformował w środę wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak.

- Nie są to już tylko klasyczne muzea, jak w latach ubiegłych, ale różnego rodzaju instytucje, do których na co dzień nie wejdziemy. Na przykład wojskowe i policyjne, a także zaplecza teatrów - powiedział dziennikarzom Jóźwiak.

Instytucje zainteresowane dołączeniem do grona placówek, które 14 maja będą gościć warszawiaków i turystów mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 16 marca na adres noc.muzeow@infoqultura.pl.

Warszawska Noc Muzeów, podobnie jak w latach ubiegłych, organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Zaczynali od 11 placówek

Pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się w 2004r., zgłosiło się do niej 11 placówek, a zwiedziło je 16 tys. osób. W zeszłorocznej 12. edycji muzea, instytucje kultury, budynki administracji państwowej i samorządowej, siedziby policji, wojska i straży pożarnej, uczelnie, kluby odwiedziło ponad 200 tys. osób.

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań. Polskie edycje Nocy Muzeów odbywają się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w tym dniu bowiem obchodzony jest od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów.

Kolejki do Muzeum Narodowego w 2014 roku:

Ruszyła 12. Noc Muzeów
Ruszyła 12. Noc MuzeówTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

PAP/b

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości