Ponad 12 tysięcy osób bez prądu. Winna pogoda

Warszawa

Scjody / FlickrAwaria prądu (zdjęcie ilustracyjne)

Około 12,5 tysiąca mieszkańców Legionowa i okolic zostało pozbawionych w piątek wieczorem prądu. Przyczyna awarii to ciężki, mokry śnieg, pod ciężarem którego łamały się gałęzie i uszkadzały przewody. Informację o awarii otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Marki pod Warszawą nie mają prądu. Podobna sytuacja ma miejsce w Wólce Radzymińskiej, Nieporęcie, Legionowie. Nie wiadomo co się dzieje i jak długo będziemy bez prądu. Linie energetyczne są zrywane przez gałęzie obciążane przez śnieg. Masakra. A to dopiero początek koszmaru zimowego" - napisała na Kontakt 24 jedna z mieszkanek.

12,5 tys. odbiorców bez prądu

Jak poinformowała w piątek po godz. 21 Katarzyna Burda-Mazurek z PGE Dystrybucja S.A., na terenie rejonu energetycznego Legionowo i okolic Wołomina, zasilania pozbawionych jest sześć linii średniego napięcia. "Prądu nie ma 12,5 tysięcy odbiorców" - powiedziała.

Winny ciężki śnieg

Jak dodała, przerwa w dostawie prądu była związana z aktualną sytuacją pogodową - z połamanymi słupami i przerwanymi przewodami. "Drzewa, gałęzie łamią się pod wpływem ciężkiego, mokrego śniegu i spadają na przewody" - wyjaśniła rzeczniczka.

"Byliśmy przygotowani na taką sytuację. Brygady pracują w terenie od godziny 18. Organizujemy jednak wsparcie. Gdy dwie linie udało się naprawić, kolejne zostały przerwane" – twierdziła rzeczniczka.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

ak//tka