Ponad 1000 wypożyczeń w ciągu 10 godzin. Udany start sezonu

Warszawa

TVN 24Veturilo wróciło

Veturilo wystartowało z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale już pierwszego dnia wypożyczalnia rowerów cieszyła się sporą popularnością. We wtorek wypożyczano je ponad tysiąc razy.

Po zimowej przerwie system roweru miejskiego wystartował we wtorek, przed godz. 6 rano. Od razu znaleźli się chętni, by z miejskich jednośladów skorzystać. Mimo, że nadal na ulicach zalega śnieg, to rowery chętnie wypożyczano także w ciągu dnia.

Ok 1,3 tys. razy

- We wtorek od godz. 5.40 do. 16. rowery wypożyczano ok. 1,3 tys. razy - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, który sprawuje opiekę nad Veturilo.

Warszawiacy mają z czego wybierać - do dyspozycji jest 2,5 tys. jednośladów. Łącznie stacji, z których rowery będzie można wypożyczać ma być 160. - Ale nie wszystkie działają, część zostanie uruchomiona w kwietniu, inne w maju - zaznacza Krajnow.

Jednoślady do wypożyczenia...

Jak informuje ZTM - jako pierwsze uruchomione zostały dotychczasowe stacje oraz nowe – w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie.

W tym samym czasie uruchomione zostały również wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki.

SPRAWDŹ, GDZIE BĘDĄ ROWERY

… następne w połowie kwietnia

W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu „Pedałuj i Płyń”. Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie – Jeziornie.

Wraz z Veturilo rusza w pełni z nim kompatybilny system rowerów dzielnicowych Bemowo Bike.

System Veturilo miał ruszyć 1 marca tego roku, ale plany urzędników pokrzyżowała pogoda.

ran