Najnowsze

Ponad 100 odholowanych aut. Podsumowali świąteczne parkowanie

Najnowsze

[object Object]
Straż miejska interweniowała ponad 100 razy warszawa@tvn.pl
wideo 2/2

Dokładnie 143 pojazdów odholowano za parkowanie na zakazie w dniach 14 i 15 sierpnia - poinformowała w środę straż miejska. Łącznie strażnicy odnotowali 370 zdarzeń związanych z nieodpowiednim parkowaniem, w tym m.in. niszczenie zieleni.

O tym, że wielu mieszkańców za nic miało zakazy parkowania w dniu Święta Wojska Polskiego informowaliśmy już we wtorek. Wokół parku na Agrykoli, gdzie odbywał się piknik wojskowy, kierowcy na potęgę parkowali na pasach zieleni. - Wydano 70 dyspozycji usunięć pojazdów - mówiła nam wówczas Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży. Zastrzegając przy tym, że nie są to końcowe dane.

Holowanie i mandaty

Pełne dane strażnicy podali w środę po południu. W komunikacie od funkcjonariuszy czytamy, że w ramach działań związanych z zabezpieczeniem uroczystości wojskowych odholowano 115 pojazdów, które stały na miejscach objętych zakazem parkowania.

Natomiast w 88 kolejnych przypadkach rozpoczęto czynności zmierzające do ukarania właścicieli pojazdów za niszczenie zieleni. Podczas interwencji strażników kierujących nie było na miejscu, dlatego nie można było ich ukarać mandatem. Niemniej jednak właściciele tych pojazdów niebawem powinni spodziewać się korespondencji od straży miejskiej.

370 zdarzeń

"Jednocześnie informujemy, że na terenie Śródmieścia, Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa w dniach 14-15.08.2017 roku ogółem straż miejska odnotowała w związku z nieprawidłowym parkowaniem 370 zdarzeń" - uzupełniają funkcjonariusze w swoim komunikacie.

W tym wobec 143 pojazdów wydano dyspozycje usunięcia pojazdów, 14 kierowców ukarano mandatem na miejscu, a także wystosowano 23 pouczenia. Oprócz tego, w 258 przypadkach kierowcy nie zastano, więc - podobnie jak wyżej - rozpoczęto czynności zmierzające do ukarania właścicieli.

O nieodpowiednim parkowaniu, zwłaszcza w związku ze świętem Wojska Polskiego informowali nas również czytelnicy. - Mieszkam na Szwoleżerów od kilku lat, w okolicy odbywa się wiele imprez, w tym mecze Legii. Nigdy nie widziałem, żeby kierowcy w takim stopniu nie szanowali przepisów i zieleni - komentował jeden z nich.

kw/kz/pm

Pozostałe wiadomości