Ponad 10 tys. osób zapisanych na Półmaraton Warszawski

Warszawa

mat.organizatora/tvnwarszawa.plZnamy trasę kwietniowego półmaratonu

Choć do końca zapisów pozostał miesiąc, pękła już bariera 10 tysięcy osób zarejestrowanych na 11. edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Osoby, które zarejestrują się na półmaraton do 29 lutego, za udział zapłacą 80 złotych w wypadku wybrania zestawu z koszulką bawełnianą, albo 115 złotych w wariancie z koszulką techniczną. Od 1 marca stawki wzrosną do 120 i 155 złotych. Jeszcze więcej będą musieli zapłacić biegacze odkładający rejestrację na ostatnią chwilę. Od 21 marca pakiet z koszulką bawełnianą będzie kosztował 160 zł, a pakiet z koszulką techniczną – 195 złotych.

Spośród 10 tysięcy zarejestrowanych uczestników, pół tysiąca osób wzięło udział w akcji charytatywnej #BiegamDobrze polegającej na przekazaniu co najmniej 300 złotych na rzecz jednej z sześciu organizacji partnerskich biegu. Tym sposobem pozyskano już 250 tysięcy złotych. Kwota nie jest ostateczna - uczestnicy akcji mogą wspierać partnerów półmaratonu do 13 kwietnia.

Pobiegną przez Pragę, Łazienki

Najbliższa odsłona PZU Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się 3 kwietnia. Trasa 21-kilometrowego biegu ma wieść przez m.in. Trakt Królewski, Pragę, Powiśle, Łazienki. Start i finisz Półmaratonu odbędzie się na placu Trzech Krzyży. Zobacz całą trasę biegu.

W poprzedniej edycji Półmaratonu wzięło udział 12 996 osób.

10. Półmaraton Warszawski wystartował
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

inf. prasowa/kc