Pomyłka antyterrorystów: "rzucili na podłogę, przycisnęli drzwiami"

Warszawa

fot. TVN 24

Grupa antyterrorystyczna kolejny raz pomyliła mieszkania i wdarła się do przypadkowych, niepowiązanych ze zdarzeniem osób. Jak relacjonuje redakcji Kontaktu 24 poszkodowana, policjanci przycisnęli ją drzwiami, a następnie rzucili na podłogę. Policja sprawę widzi inaczej i nie czuje się winna. Kobieta zapowiada, że zrobi wszystko, by policjanci odpowiedzieli za pomyłkę.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 18.30 w jednym z Warszawskich bloków. Jak relacjonuje poszkodowana kobieta zaniepokojona szmerami dochodzącymi z klatki schodowej wyjrzała przez wizjer i zauważyła, że policjanci stoją za jej drzwiami, więc odruchowo je otworzyła.

Antyterroryści wbiegli do mieszkania. Jak twierdzi, przycisnęli ją drzwiami, potem rzucili na podłogę wykrzykując kolejne komendy. Przerażona kobieta leżąc w samej bieliźnie na podłodze poprosiła policjantów o możliwość ubrania się. W odpowiedzi miała usłyszeć, że może co najwyżej zdjąć firankę i nią się okryć.

Oficer się pomylił

Gdy antyterroryści skończyli przeszukanie mieszkania jeden z nich przeprosił, "a następnie dodał że ma nadzieję, że gdy będzie relacjonowała mężowi, co się stało, nie będzie już tak rozentuzjazmowana" - mówi nam poszkodowana.

Jak wynika z relacji informatora Kontaktu 24 funkcjonariusze po przeszukaniu skontaktowali się ze swoim przełożonym. Wtedy to okazało się, że oficer operacyjny pomylił mieszkania.

Policja dementuje

Według policji zdarzenie miało zupełnie inny przebieg. "Wobec tej kobiety nie użyto środków przymusu bezpośredniego. Nie została zastosowana siła fizyczna. Polecenia były jednoznaczne, została poproszona o dostosowanie się do próśb policjantów" - powiedział TVN 24 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Jednocześnie policjanci przyznają, że ich zachowanie mogło być szokujące, ale jak tłumaczą musieli działać błyskawicznie.

Szukali sprawców strzelaniny

Policjanci wtargnęli do mieszkania w poszukiwaniu uzbrojonych sprawców środowej strzelaniny na warszawskiej Pradze w której ranna została jedna osoba. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.00 w rejonie al. Solidarności oraz ulicy Jagiellońskiej. Wtedy do policyjnego patrolu podbiegł mężczyzna z informacją, że w okolicy było słychać odgłosy przypominające wystrzały z broni palnej. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu znaleźli rannego w rękę i okolice brzucha mężczyznę.

Czytaj na Kontakcie 24

am/jaś