Pomóż nazwać stacje II linii metra na Woli

Warszawa

| Fakty TVNfot. materiały promocyjne

Wspólnie z radnymi Woli szukamy nazw dla stacji II linii metra, które powstaną na terenie dzielnicy. Samorządowcy swoje propozycje już przedstawili, teraz o sugestie proszą, m.in. za pośrednictwem naszej strony mieszkańców.

O poszukiwaniach nazw dla stacji metra pisaliśmy 12 maja. Wtedy radni Woli zebrali się, żeby przedstawić swoje propozycje nazw stacji, które mają powstać w ciągu II linii podziemnej kolejki. Teraz czekają na konstruktywną krytykę i propozycje mieszkańców. Zbierają je za pośrednictwem dzielnicowego dwutygodnika "Kurier Wolski" i strony tvnwarszawa.pl.

Proponują nazwy historyczne

- Sugestie mieszkańców są ważne. Jeżeli z naszymi propozycjami się nie zgadzają, to czekamy na inne nazwy wraz z argumentacją - mówi Marek Bojanowicz, przewodniczący komisji planowania dzielnicy. I przedstawia nazwy zaproponowane przez radnych.

Dla budowanej stacji w ciągu centralnego odcinka, która roboczo nazywa się Rondo Daszyńskiego proponują - "Mirów". - Chodzi o nawiązanie do historycznych nazw określających rejony dzielnicy - tłumaczy Bojanowicz. Propozycja dla kolejnych czterech stacji (mają powstać w ramach odgałęzienia II linii w kierunku Bemowa) też idzie w tym kierunku. Dla przystanku, który ma znajdować się u zbiegu ul. Płockiej i Wolskiej proponujemy nazwę "Wolska", nawiązującą do nazwy Wola - zaznacza Bojanowicz.

Kolejna propozycja to "Młynów" - stacja ma być wybudowana niedaleko skrzyżowania ul. Syreny i Górczewskiej. Nazwą "Koło" chcą obdarzyć stację planowaną w rejonie ul. Ciołka i Księcia Janusza, a "Ulrychów" miałby nosić przystanek przy Wola Parku.

ZAPOZNAJ SIĘ TEŻ Z PROPOZYCJAMI ZTM I EKSPERTÓW

Czekamy na opinie

Wszyscy zainteresowanie losem nazw stacji mogą przedstawiać swoje sugestie na forum tvnwarszawa.pl. Opinie zbieramy do 10 czerwca. - Później je omówimy na posiedzeniu komisji, a następnie listę przekażemy miejskiej podkomisji do spraw nazewnictwa - tłumaczy procedurę Marek Bojanowicz.

ran/ec