Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Pomnik pod specjalnym nadzorem

Warszawa

fot

Policja i straż miejska wyślą do Parku Skaryszewskiego dodatkowe patrole, żeby pilnowały okolic Pomnika Żołnierzy Radzieckich. Munduorowi mają go chronić przed dewastacjami na prośbę władz Pragi Południe. W przyszłości dzielnica ma zainstalować w Skaryszaku kamery monitoringu.

Robotnicy właśnie kończą czyścić pomnik z napisów, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Robią to już szósty raz, bo po każdej takiej operacji napisy i czerwona farba szybko wracają.

Dzielnica w tym roku na czyszczenie monumentu wydała już ponad sześć tysięcy złotych i wolałaby, żeby więcej wydawać już nie musiała: – Poprosiliśmy policję i straż miejską o dodatkowe patrole w okolicy – przyznaje Ewelina Buczyńska, rzeczniczka prasowa dzielnicy.

Monitoring nie wiadomo kiedy

To rowziązanie tymczasowe. W przyszłości park Skaryszewski ma zostać ogrodzony, pojawi się też monitoring. Jednak na rewitalizację parku trzeba będzie poczekać. Jak długo? Tego urzędnicy nie są w stanie określić.

– Nie mamy na to pieniędzy. Nie będzie ich na pewno w 2012 roku – mówi bezradnie Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta. – Może uda się pozyskać fundusze unijne. Będziemy się o nie starać wspólnie z dzielnicą – dodaje.

bf