Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Pomnik na Krakowskim? "Kościuszko czekał 300 lat"

Najnowsze

| Fakty TVNfot

- Kościuszko czekał na pomnik 300 lat, papież 30 - tak prezydent Warszawy skomentowała starania o upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Jej zdaniem wystarczy pomnik na Powązkach. W ciągu miesiąca o zdanie zapyta jednak warszawiaków.

Dyskusja o pomniku toczy się od roku. Teraz rozgorzała na nowo, bo po rocznicy katastrofy zaprezentowano projekt Pomnika Światła. Niektórzy uznali go za kompromisowy.

Prezydent Warszawy sprawę skomentowała w TVN24: - Moim zdaniem wystarczy pomnik na Powązkach. I dodała: - Kościuszko czekał na pomnik 300 lat, Piłsudski nie miał pomnika przed wojną, papież czekał 30 lat i to nie na swój pomnik, ale krzyż na pamiątkę mszy na pl. Piłsudskiego - zaznaczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

O zdanie warszawiaków zapyta w maju w Barometrze Warszawskim. - Jego wyniki poznamy prawdopodobnie w czerwcu - powiedziała prezydent. Jak mówi, pytanie będzie ogólne, nie o konkretny projekt i ma brzmieć: Czy oprócz pomnika na Powązkach chcesz, żeby powstał drugi w centrum Warszawy?

mz