Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Pomnik Kazimierza Górskiego odsłonią przed Niemcami

Najnowsze

Fundacja Kazimierza GórskiegoWizualizacja pomnika

Kazimierz Górski, były piłkarz i trener reprezentacji Polski, którą doprowadził m.in. do trzeciego miejsca na mistrzostwach Świata w 1974 roku, doczekał się pomnika. Monument stanie przy Stadionie Narodowym w Warszawie i zostanie odsłonięty 10 października, w dniu meczu Polska - Niemcy w eliminacjach do Euro 2016.

- Nie można bardziej uhonorować człowiek, niż stawiając mu pomnik. Ojciec były dumny - mówi syn legendarnego trenera Dariusz Górski.

Kazimierz Górski to trener - legenda. I jak na legendę przystało będzie miał swój pomnik w miejscu zarezerwowanym dla osób szczególnych. Posąg stanie przed Stadionem Narodowym, obok rzeźby "Sztafeta" od strony al. Waszyngtona.

Sukces to jego drugie imię

Górski był trenerem kadry w latach 1970-76 i doprowadził biało-czerwonych do dwóch medali olimpijskich (w tym złotego w Monachium w 1972) oraz srebrnego medalu w rozgrywanych w Niemczech mistrzostwach świata w 1974 r.

Rok temu Sejm przez aklamację podjął uchwałę o nadaniu Stadionowi Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego, ale formalnie wciąż do tego nie doszło. Operator ma w planach sprzedanie nazwy sponsorowi, który mógłby płacić za ten przywilej ok. 10 mln zł rocznie.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

W 2012 roku odsłonięto pomnik Kazimierza Deyny, najsłynniejszego piłkarza z drużyny Kazimierza Górskiego:

Pomnik czeka na prezentacjęMarcin Gula /tvnwarszawa.pl, M. Kostrzewa/Legia.com

kcz

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Kazimierza Górskiego