Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Pomaluj wagony kolejom

Warszawa

| tvn24Podróżni malowali swoje projekty wagonów fot

Różowe, żółte, tęczowe - takimi wagonami chętnie jeździliby warszawiacy. Choć oficjalny konkurs na malaturę dla pociągów Kolei Mazowieckich dopuszcza tylko firmowe barwy, zachęceni przez Martę Brzegową podróżni zaproponowali śmielsze projekty.

Koleje Mazowieckie kolejny raz pytają o pomysły na malowanie wagonów. Tym razem można zaprojektować wzór dla nowych pociągów ELF, które niedługo pojawią się na torach. Ci, którzy zechcą wysłać na konkurs swoje projekty, muszą jednak pamiętać o ograniczeniach. Mogą użyć tylko pięciu odcieni: białego, zielonego, żółtego, szarego łupkowego i szarego srebrnego.

"Pociągi powinny być kolorowe"

Tymczasem warszawiacy pytani przez reporterkę TVN Warszawa chętnie widzieliby wiekszą różnorodność. - Wydaje mi się, że powinna być pełna paleta barw. Dworce są tak szare, że jednak pociągi powinny być kolorowe, barwne. Żeby można było z chęcią wejść do takiego pociągu - mówi pani Monika. Jej pomysł na kolorystykę wagonu to kompozycja żółtego, zielonego i pomarańczowego.

- Projekty są naprawdę bardzo interesujące – uśmiech się rzeczniczka KM Donata Nowakowska. - Natomiast zgodnie z regulaminem zostajemy przy barwach charakterystycznych dla Kolei Mazowieckich - podkreśla.

Prace na konkurs można zgłaszać do 21 marca. Szczegóły i regulamin znajdziesz na stronie KM.

Masz pomysł na to jak powinny być pomalowane wagony elfów? Podziel się nim z internautami tvnwarszawa.pl. Pobierz szablon, pomaluj go i zamieść na swoim profilu albo przyślij na warszawa@tvn.pl.

fot
fot. Koleje Mazowieckie
| Financial Times, Keji Daily

js