Pomalowali tunel na kanarkowo. Mieszkańcy niezadowoleni

Najnowsze

J.Piecuch /warszawa@tvn.plPrzejście podziemne we Włochach

Tunel pod stacją PKP Włochy został pomalowany na kanarkowo. To bulwersuje okolicznych mieszkańców, którym nie podoba się ten "tymczasowy lifting".

– Mieszkańcy Włoch są wyjątkowo przywiązani do historycznych terenów kolejowych w tej okolicy – mówi Jolanta Piecuch, prezes Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy i radna dzielnicy. Zamalowanie tunelu na kanarkowo było tymczasowym liftingiem przed Euro. W przyszłości tunel ma być wyremontowany.

Porozmawiają o klimacie Włoch

Właśnie o bulwersującym kolorze kanarkowym, Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy chce rozmawiać z Janem Teleckim dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych. Spotkanie rozpocznie się 27 czerwca o 18:00 w Adzie przy ul. ks. Chrościckiego 14

Przejście podziemne pod stacją PKP Włochy od lat jest w fatalnym stanie technicznym i wymaga remontu. Oryginale płytki, które obecnie są zamalowane żółtą farbą olejną, nawiązują do historycznego klimatu Włoch. Gruntownego remontu i uporządkowania wymagają także okolice stacji: perony oraz plac przed PKP Włochy, który mieszkańcy chcieliby, aby stał się reprezentacyjna przestrzenią dzielnicy.

band

Źródło zdjęcia głównego: J.Piecuch /warszawa@tvn.pl