Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pomagali w zdobyciu licencji taxi. Wpadło 18 osób

Warszawa

TVN24Policja zatrzymała 18 osób

Grupa taksówkarzy pomagała kierowcom zdobyć licencje taxi. Za pieniądze udostepniali sprzęt radiowy, przez który w czasie egzaminu podawali prawidłowe odpowiedzi. Policjanci zatrzymali 18 osób.

Do grupy zgłaszali się kandydaci zainteresowani łatwym zdaniem egzaminu. Po zapłaceniu otrzymywali urządzenia radiowe, przez które podawano prawidłowe odpowiedzi.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, za zdany egzamin trzeba było zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Zatrzymania w czasie egzaminu

Policja dokonała obławy w czasie kolejnego egzaminu. - Na gorącym uczynku zatrzymano kilkanaście osób, zdających egzamin i pomysłodawców - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Do tej pory zarzuty wprowadzenia w błąd komisji egzaminacyjnej usłyszało 18 osób. Wolscy prokuratorzy wobec 7 osób zastosowali policyjne dozory. Zatrzymanym grożą 3 lata więzienia.

Policjanci sprawdzają także, ile osób mogło do tej pory skorzystać z usług grupy i w nieuczciwy sposób zdobyło uprawnienia taksówkarskie.

bf/par