Południowa Obwodnica Warszawy: prace na ukończeniu, trwają kontrole

GDDKiATak pod koniec czerwca wyglądał plac budowy odcinka Konotopa - Puławska

Prace na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy wciąż trwają, ale drogowcy powoli szykują się do jej otwarcia. Na razie nie podają jednak konkretnego terminu.

Prace na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłem Konotopa, a al. Krakowska powoli dobiegają końca. – Na tym odcinku wciąż prowadzone są prace, ale jednocześnie trwają już kontrole, m.in. straży pożarnej – informuje Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Nawet w weekend"

Według pracowników firmy Bilfinger Infrastructure, wykonawcy obwodnicy, droga może zostać otwarta nawet w najbliższy weekend. - Nadzór budowlany wykonuje ostatnio odbiory bardzo szybko, jest też wola w urzędach - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Marcin Lewandowski z zarządu firmy.

Tych optymistycznych informacji nie potwierdzają jednak drogowcy. Jak mówi Tarnowska, po zakończeniu prac i kontroli, trzeba przygotować tymczasową organizację ruchu. Następnie wystąpić o pozwolenie na użytkowanie, które nie jest dokumentem wydawanym z dnia na dzień.

Nie wiadomo więc kiedy na POW wjadą kierowcy. Jak twierdzi rzeczniczka GDDKiA, termin otwarcia nie został jeszcze ustalony nawet w przybliżeniu.

Opóźniona obwodnica

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie od węzła Konotopa, tu łączy się z autostradą A2, do węzła Lubelska, tu łączyć się będzie z trasą S17 czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy.

Początkowo odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko miał być gotowy w sierpniu 2012 roku.

Odcinek od węzła Konotopa do węzła Al. Krakowska umożliwi doprowadzenie ruchu z autostrady A2 do Raszyna i Włoch.

Jesienią tego roku drogowcy mają zakończyć budowę odcinka od al. Krakowskiej do Puławskiej, dzięki czemu kierowcy z autostrady A2 dojadą na Ursynów i lotnisko Chopina.

Tak pod koniec maja wyglądał plac budowy odcinka Konotopa - Puławska:

Budowa węzła Konotopa - tu spotkają się trasa S8, Południowa Obwodnica Warszawy i Autostrada A2 (nagranie archiwalne).

Budowa węzła
Budowa węzłaDawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

wp/par

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości