Południowa obwodnica może stracić dofinansowanie UE

tvnwarszawa.plBudowa S2

Komisja Europejska może cofnąć dofinansowanie budowy trasy S2 w Warszawie – dowiedziało się radio RMF FM. Powodem jest to, że nasypy zostały z materiałów niezgodnych ze specyfikacją. Jeśli Unia cofnie pieniądze, GDDKiA będzie domagać się od wykonawcy odszkodowania. Firma twierdzi, że użyte materiały spełniają normy.

Chodzi o 10-kilometrowy odcinek obwodnicy budowany przez firmę Bilfinger-Berger. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujawniła wyniki swoich badań, z których wynika, że wykonawca do budowy nasypów użył materiałów innych niż wymienione w specyfikacji przetargowej.

Firma twierdzi, że zapisy były nieprecyzyjne, poza tym polska norma dopuszcza stosowanie materiałów innych niż wymienione w tabeli po dodaniu do nich odpowiednich środków. Na dowód przedstawia badania wykonane przez Państwowy Instytut Geologiczny.

Jeśli Komisja Europejska podzieli zarzuty GDDKiA unijne dofinansowanie może zostać wstrzymane. GDDKiA zapowiada, że w takiej sytuacji będzie domagać się odszkodowania od wykonawcy. Według RMF FM spór może opóźnić oddanie do ruchu południowej obwodnicy Warszawy.

rmf//b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości