Polski bramkarz z ofertą nie tylko Barcelony

Warszawa

sport.tvn24.plWychowanek Escola Varsovia

Wychowanek Escola Varsovia, 16-letni Marcin Bułka, po testach w Barcelonie dostał propozycję przeniesienia się do Dumy Katalonii. Informację na swoim koncie społecznościowym przekazał honorowy prezes polskiej szkółki. Ale to nie jest jedyna prestiżowa oferta dla Polaka.

Wiesław Wilczyński, honorowy prezes warszawskiej akademii Barcelony dobrą informację przykazał na Twitterze. Dodał, że ekipa z Camp Nou nie jest jedynym klubem, który oficjalnie wystąpił o bramkarza. "Marcin Bułka otrzymał dwie oficjalne propozycje transferu - z FC Barcelony i Chelsea" – ogłosił działacz.

Zabłysnął i ...

To wynik kolejnych znakomitych w jego wykonaniu zajęć i treningów, na które znów pojechał do Hiszpanii. Jedna z najlepszych drużyn na świecie przyglądała mu się zresztą uważnie Najpierw wysłannicy z Hiszpanii oglądali go w Polsce. Na początku marca Marcin trenował z juniorskimi drużynami Barcelony już na Półwyspie Iberyjskim. - Opinie były o nim bardzo dobre - że jest zdolny, że ma dobre warunki fizyczne, że szybko się uczy – wspominał niedawno portalowi sport.tvn24.pl Wilczyński. Potem Polak do Barcelony pojechał już na dłużej i znowu oczarował tamtejszych działaczy. Na tyle, że ci gotowi są sprowadzić go do siebie.

Inni też go chcą Barcelona jest konkretna, ale nie tylko ona docenia klasę młodego Polaka. Bułka był m.in na testach we Włoszech w Atalancie i Udinese. Jak poinformował prezes, otrzymał też ofertę od Chelsea. Na testach w stolicy Anglii przebywał w połowie kwietnia i ćwiczył z rocznikiem U-19. Prawdziwą gratką był jednak dla niego trening z pierwszą ekipą The Blues. Wyspiarze ponoć gwarantują mu grę w drużynie młodzieżowej i kuszą rywalizacją m.in. z Thibautem Courtoisem w walce o grę w ekipie seniorów.

Wizytówka Escoli

Wizytówka Escoli Bułka, który ma 198 cm, na co dzień trenuje w Escola Varsovia. To akademia współpracująca z Barceloną i szkoląca młodzież korzystając z metod zaczerpniętych od najbardziej utytułowanego klubu XXI wieku. Młody bramkarz może stać się wizytówką i sporą promocją Escoli, bo ma szansę jako pierwszy polski piłkarz podpisać kontrakt ze słynnym klubem z Katalonii.

sport.tvn24.pl / ks/i