Polska zagra z Urugwajem. Zamkną ulice wokół Narodowego

Warszawa

ZTMPGE Narodowy

Piątkowemu meczowi towarzyskiemu reprezentacji Polski z Urugwajem towarzyszyły będą zmiany w ruchu. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca wszystkich kibiców, aby w drodze na Stadion Narodowy skorzystali z komunikacji miejskiej.

Mecz Polska-Urugwaj rozpocznie się w piątek, 10 listopada, o godz. 20.45. ZTM przygotował szereg udogodnień, dzięki którym dotarcie na mecz i powrót z imprezy mają być łatwiejsze.

Bezpłatnie z biletami na mecz

Osoby posiadające bilety, bilety-zaproszenia oraz akredytacje wydane przez UEFA będą mogły podróżować komunikacją miejską oraz pociągami Kolei Mazowieckich. Dotyczy to podróży od 6 rano w piątek aż do 1 w nocy w sobotę w granicach pierwszej strefy biletowej.

Przed meczem na stadion będzie można dojechać autobusami, tramwajami, pociągami SKM oraz drugą linią metra, które do 20.45 będzie kursować co 3 minuty.

Komunikacja po meczu

Około 15 minut przed planowanym zakończeniem spotkania, czyli około 22.15 zamknięta dla ruchu indywidualnego zostanie aleja Zieleniecka. Ruch autobusowy i tramwajowy będzie odbywał się bez zmian.

O tej porze wyłączony może zostać także ruch drogowy i tramwajowy na moście Poniatowskiego. Jeśli most zostanie zamknięty na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

ZTM zaznacza, że ponadto na czas wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego uruchomiona zostanie linia autobusowa Z na trasie:

PLAC ZAWISZY 03 - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Aleje Ujazdowskie - aleja Armii Ludowej - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - aleja Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Od 22.30 na linii M2 pociągi metra będą kursowały co 3 minuty, a na linii M1 co około 5 minut.

Ponadto, zostaną uruchomione dodatkowe pociągi SKM i KM z Warszawy Wschodniej do Warszawy Zachodniej. Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy z przystanku Warszawa Stadion będą odjeżdżać co 5-7 minut.

Na trasy wyjedzie także więcej autobusów. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii 509 oraz linia 904. Dodatkowe kursy autobusów linii 509 w kierunku Nowodworów będą rozpoczynać się na przystanku Rondo Waszyngtona 04, a w kierunku Gocławia - Rondo Waszyngtona 03. Na rondo Wiatraczna będzie można dojechać linią 904 z przystanku Berezyńska 52.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii tramwajowych 3 i 26.

3: w kierunku Gocławek: ALEJA ZIELENIECKA 06 - Zamoyskiego - Grochowska - GOCŁAWEK;

w kierunku Annopol: ALEJA ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – ANNOPOL.

26: w kierunku Os. Górczewska: AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – OS. GÓRCZEWSKA.

Tak kibice świętowali po meczu Polska - Czarnogóra:

"Polska, biało-czerwoni" w wykonaniu kibicówTVN24
wideo 2/5

mp/b