Polska-Portugalia na Narodowym. Ratusz wydał zgodę

Warszawa

Stadionnarodowy.orgStadion Narodowy

- Mecz Polska-Portugalia na Stadionie Narodowym może się odbyć - potwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Wymaganą opinię wydała też policja.

Ratusz powiedział "tak" dla planowanego na 29 lutego meczu we wtorek przed południem. Urzędnicy decyzję podjęli, po tym, jak pozytywną opinię wyraziła policja, a wcześniej: straż pożarna i sanepid.

Ratusz
TVN24

Dodatkowy sprzęt

Do tej pory mundurowi nie zgadzali się na rozegranie meczów na Narodowym, m.in. z powodu braku łączności. - Łączność jest już zapewniona - powiedział we wtorek Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. - Zamontowano dodatkowo nadajniki, a Narodowe Centrum Sportu zapewniło dostęp do sieci - dodaje.

Wątpliwości dotyczyły także monitoringu. - Stwierdziliśmy poprawę. Są dodatkowe kamery monitoringu - wyjaśnia Karczyński.

Prawdziwa inauguracja

Mecz Polska-Portugalia ma być pierwszym sportowym wydarzeniem na Stadionie Narodowym. Wprawdzie planowano, że 11 lutego odbędzie się mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa, ze względu na brak pozytywnej opinii policji, do spotkania nie doszło.

Stadion otwarto oficjalnie 29 stycznia. Były koncerty, zwiedzanie dla publiczności i pokaz sztucznych ogni.

Czytaj też na tvn24.pl

ran/mz