Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Polska droga do wolności. Wyjątkowy pokaz na Podzamczu

Warszawa

TVN24Pokaz w Parku Fontann

Tłumy warszawiaków i zaproszonych zagranicznych gości oglądały wieczorny "Taniec Wolności" - specjalnie przygotowane widowisko zmieniające Multimedialny Park Fontann w scenerię, która stała się tłem opowieści o polskiej drodze do wolności.

Pokaz to wydarzenie specjalnie przygotowane z okazji 25-lecia wolności. Jest inauguracją obchodów, które rozpoczną się 4 czerwca w Warszawie. W pokazie wykorzystane zostały archiwalne materiały filmowe, inscenizacje grup rekonstrukcyjnych i animacje nowoczesnych technik multimedialnych. Całość dopełnił specjalny pokaz fontann.

Zobacz harmonogram obchodów festiwalu.

Pokaz na Podzamczu
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Utrudnienia w ruchu

W związku z pokazem zamknięta dla ruchu była Wisłostrada na odcinku od mostu Gdańskiego do mostu Śląsko - Dąbrowskiego.

Poza tym ul. Sanguszki w godz 18.00 - 24.00 została wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady - informuje ZDM.

- To czas na prace ochrony, oczekujemy wielu gości zagranicznych zaproszonych na pokaz, spodziewamy się wielu osób, ulica nie może być otwarta, bo spowodowałoby to wielki zator - mówił jeszcze przed pokazem Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów.

Materiały archiwalne, pokaz fontann

Wejście w sektor dla publiczności było możliwe tylko od strony ul. Kościelnej. Widowisko przygotowała Stołeczna Estrada.

- Zapraszam na artystyczne wydarzenie, które poprzedzi rocznicowe obchody. Warszawiacy i zaproszone delegacje zagraniczne, które przyjadą do stolicy na uroczystości 4 czerwca zobaczą „Taniec Wolności” - specjalnie przygotowane na rocznicę widowisko – zachęcała warszawiaków prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pokaz w Parku Fontann
TVN24

Pokaz rozpoczyna obchody święta wolności w stolicy:

Prezydent o festiwalu
TVN 24

Zobacz, jak działa multimedialny park fontann:

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24