Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

"Położyli" komin starej elektrociepłowni

Najnowsze

Marcin Gula /tvnwarszawa.plWybuch kontrolowany w Wawrze

We wtorek przed południem, w obecności kilkudziesięciu mieszkańców okolicy, zgodnie z planem runął komin nieistniejącej już elektrociepłowni Marysin. Informacje o wyburzeniu dostaliśmy od internauty.

Wybuch był kontrolowany. Cała operacja zaczęła się około 10.00. - Najpierw pracownicy zabezpieczyli komin linami. Potem podłożyli ładunki - realcjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Około 11.30 ładunki zostały zdetonowane. - Komin przewrócił się w zaplanowane miejsce, czyli na pobliski parking - dodał reporter.

Potem na miejsce wjechała koparka, która kilka godzin usuwała gruz. Kontrolowany wybuch obserwowali mieszkańcy pobliskich domów.

Będą bloki?

Jak informuje Gula, na tym terenie powstaną mieszkania. - W projeckie zagospodarowania przestrzennego Marysina Północnego ten teren jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną i usługi - informuje Andrzej Murat, rzecznik Wawra. - Czy będą to bloki, tego nie wiem - dodaje.

su/roody