Polonia z nowym trenerem chce pokonać Widzewa

Warszawa

| Fakty TVNfot. KSP Polonia

Po dymisji trenera Theo Bosa nowy sztab szkoleniowy Polonii zapowiada, że stołeczni piłkarze są bardzo dobrze przygotowani do meczu z Widzewem Łódź. Drużynę, która przegra w sobotę na Konwiktorskiej, czeka trudna walka o utrzymanie w ekstraklasie

Po 18 ligowych kolejkach Polonia i Widzew zgromadziły po 21 punktów. Zajmują odpowiednio 11. i 12. miejsce w tabeli.

- O taktyce nie będę mówił, żeby nie ułatwiać zadania rywalowi. Nie zadowolimy się wynikami 0:0 – zapowiedział Piotr Stokowiec, który obowiązki pierwszego trenera Polonii przejął na początku tygodnia.

Zmiany w sztabie szkoleniowym były efektem słabych wyników drużyny. Stołeczny zespół przegrał trzy ostatnie mecze, w tym dwa ligowe. W rundzie wiosennej ekstraklasy nie zdobył jeszcze żadnego gola. Drużyna, która miała walczyć o czołowe lokaty, ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Bez tremy

Nowy szkoleniowiec podkreśla, że dysponuje bardzo mocnym zespołem, a on sam nie odczuwa debiutanckiej tremy.

- Mam w składzie czterech reprezentantów Polski. Drużyna Polonii składa się z bardzo dobrych piłkarzy, dlatego teraz pracujemy głównie nad ich przygotowaniem psychicznym. Jesteśmy bardzo zmobilizowani. Osobiście nie czuję tremy. Czekałem na taką szansę, podporządkowałem temu całe swoje życie. Nie myślę o tym, jak długo pozostanę w roli trenera Polonii. Mam wrażenie, że będę tu pracował do końca życia - powiedział Stokowiec.

W sobotę w barwach Polonii nie zagrają Bruno Coutinho, Andreu oraz - wszystko na to wskazuje - przesunięty do Młodej Ekstraklasy Euzebiusz Smolarek.

Początek meczu o godz. 14.45.

bf/mz