Najnowsze

Polonia z długami, bez licencji. Żegna się z ekstraklasą

Najnowsze

"Pogrzeb Polonii Warszawa"
TVN24"Pogrzeb Polonii Warszawa"

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN utrzymała swoją decyzję o nieprzyznaniu licencji warszawskiej Polonii na grę w ekstraklasie. Żeby do tego nie doszło właściciel klubu Ireneusz Król musiał do wtorku uregulować dług wobec piłkarzy, ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Nie spłacił i "Czarne Koszule" żegnają się z ekstraklasą.

Polonia Warszawa licencji na grę w ekstraklasie nie dostała już 15 maja, jednak do 28 maja miała czas na odwołanie. Warunkiem było spłacenie przez Ireneusza Króla zadłużenia. To się nie stało. W tej sprawie PZPN wydał oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że decyzja o nieprzyznaniu

licencji jest ostateczna.

5 mln zł długu

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła utrzymać w mocy uchwałę o nie przyznaniu Polonii Warszawa licencji na grę w Ekstraklasie i w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014 w związku niespełnieniem przez klub odpowiednich kryteriów. Klub posiada przeterminowane zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, zawodników.

Co na to Polonia Warszawa? - Na razie nie chcemy komentować sprawy. Wieczorem ukaże się komunikat klubu, a więcej będziemy mogli powiedzieć w środę. Na pewno rozegramy dwa ostatnie mecze w sezonie. Czy ktoś przejmie Polonię? Nie wiem, trwają różne rozmowy, ale do tej pory niewiele z nich wynikało - powiedział PAP rzecznik prasowy Polonii Adam Drygalski. Jak dodał, na pewno odbędzie się czwartkowe spotkanie na Konwiktorskiej, w którym stołeczny zespół podejmie Piasta Gliwice.

Kibice chcą pomóc Jaka przyszłość czeka drużynę "Czarnych koszul"? Tydzień temu Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa, składające się m.in. ze znanych kibiców Czarnych Koszul poinformowało, że chce przejąć ten klub. Jego przedstawiciele zapowiadali, że są gotowi pomóc nawet wówczas, jeśli odwołanie do PZPN w sprawie licencji nie przyniesie rezultatu. - W takiej sytuacji mamy trzy opcje. Pierwsza zakłada występy w klasie B, druga w czwartej lidze, ale musi być zgoda Mazowieckiego ZPN. Jest też trzeci wariant - być może uda się kupić licencję od jakiegoś klubu - mówi prezes stowarzyszenia Grzegorz Popielarz. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o zespół z pierwszej ligi. Klub ma prawo zgłosić się do rozgrywek pierwszej ligi, jednak tam też musi spełnić wymogi licencyjne. Podobnie jest z drugą ligą. - Jeśli się nie uda, pozostają niższe klasy, ale to już leży w gestii Mazowieckiego ZPN - podkreślił Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. Dług Polonii Warszawa szacuje się na 5 mln zł. Oznacza to, że w tym sezonie poza "Czarnymi koszulami" ekstraklasę opuści tylko jeden klub ze strefy spadkowej. Obecnie ostatnie miejsce zajmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała. Polonia Warszawa to najstarszy warszawski klub. Zdobyła dwa mistrzostwa kraju - tzw. "na gruzach stolicy" z 1946 roku i z 2000 roku.

lata,PAP//twis,ec

Pozostałe wiadomości