Polonia wróci na Konwiktorską z nową nazwą i starym herbem

Warszawa

Adam Polak/Legia.comKlub ma nadal istnieć

W środę odbyło się pierwsze robocze spotkanie grupy, która chce odbudować Polonię Warszawa. - Zrobimy wszystko, żeby rozgrywki zacząć od IV ligi. Na początku będzie ciężko, ale damy radę - powiedział jeden ze śródmiejskich radnych, zaangażowanych w prace zespołu.

Spotkanie to pokłosie deklaracji burmistrza Śródmieścia, który we wtorek zapowiedział, że zostanie powołane stowarzysznie, które zajmie się odbudową Polonii Warszawa.

Na początku tygodnia były już właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski sprzedał udziały w klubie właścicielowi GKS Katowice. Powstanie nowy klub KP Katowice, a piłkarze i pracownicy Polonii mają przenieść się na Śląsk.

- Teraz musimy zrobić wszystko, aby Polonia Warszawa od nowego sezonu rozpoczęła rozgrywki od IV ligi. Nowy zespół w wiekszości będzie składał się z wychowanków klubu - powiedział Grzegorz Rogólski, śródmiejski radny.

Kompletują zespół

Obecnie trwa poszukiwanie osób, które mogą zaangażować się w działalność stowarzyszenia. Trzeba je też zarejestrować.

Wsparciem dla niego ma być miasto. - Wiadomo, że przeznaczenie dzielnicowych pieniędzy na działalność klubu to długa i żmudna procedura. Dlatego na początku będziemy liczyć na wsparcie kibiców i potencjalnych sponsorów - przekonuje Rogólski.

Dodaje, że mecze i treningi będą odbywały się na stadionie przy Konwiktorskiej. - Zarządca obiektu Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest gotowy do współpracy. W najbliższych dniach dojedzie również do spotkania z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, który - mamy nadzieję - zadecyduje o dopuszczeniu nas do IV ligi - twierdzi Rogólski.

Jak będzie się nazywał klub?

Nierozwiązana pozostaje również sprawa praw do nazwy i herbu klubu. Dysponuje nimi Wojciechowski. - Na razie jest nieuchwytny - przyznaje śródmiejski radny.

Jeżeli Wojciechowski praw nie odstąpi, możliwe jest użycie historycznego herbu i nazwy KS Polonia. Kolejne spotkanie roboczej grupy ma odbyć się w piątek.

bf/roody