Polonia Warszawa zniknie? "Nie ma decyzji"

Warszawa

archiwum TVNStadion przy Konwiktorskiej

Polonia Warszawa zniknie z piłkarskiej mapy - napisał "Przeglad Sportowy". Przedstawiciele "Czarnych Koszul" studzą emocje. - Nadal trwają rozmowy z dwoma podmiotami na temat przejęcia klubu - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Drygalski, rzecznik prasowy Polonii.

Jedna z ofert, według inforamcji Przegalądu Sportowego, wpłynęła od

GKS Katowice. Nowy inwestor ma wykupić sto procent udziałów, przenieść siedzibę klubu do Katowic, zmienić nazwę i grać pod nią w Ekstraklasie. Dzięki temu GKS Katowice znajdzie się w najwyższej klasie rozgrywek.

Czy taki scenariusz oznacza, że Polonia przestaje istnieć? "Przegląd Sportowy" przekonuje, że JW Construction chce zostawić sobie prawo do barw i nazwy klubu. Mogłoby je kupić miasto, stworzyć nowy klub, który wystartowałby w czwartej lidze.

"Decyzji jeszcze nie ma"

Inny wydźwięk ma artykuł w "Gazecie Wyborczej". Drugim podmiotem zainteresowanym przejęciem klubu jest Mariusz Patrowicz, właściciel kilku spółek giełdowych. - Nie mogę powiedzieć, że nie prowadzimy rozmów w sprawie kupna Polonii Warszawa. Negocjacje są, ale nie wiem, jaki będzie ich rezultat. Zależy nam bardzo na tym klubie, na tym, żeby się rozwijał - powiedział gazecie Mariusz Patrowicz.

Co na to przedstawiciele Polonii Warszawa? – Decyzji jeszcze nie ma. Rozmowy z dwoma podmiotami trwają. Najprawdopodobniej w tym tygodniu sytuacja nie ulegnie zmianie –informuje Adam Drygalski.

ran//ec