Polonia w IV lidze! PZPN pomógł "Czarnym Koszulom"

Warszawa

Polonia Warszawa jednak w IV lidze. Taką decyzję w sprawie zdegradowanej z Ekstraklasy drużyny podjął w środę PZPN. Kibice i działacze odradzających się "Czarnych Koszul" dzień wcześniej mediowali w tej sprawie u samego Zbigniewa Bońka. W środę centrala w tej samej klasie rozgrywkowej umieściła ŁKS.

Polonia w minionym sezonie zajęła szóste miejsce. Rozsypała się już w trakcie przerwy zimowej, gdy okazało się, że właściciel klubu - Ireneusz Król - nie ma pieniędzy i nie płaci zawodnikom.

Założone 102 lata temu "Czarne Koszule" nie dostały licencji na nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy. Liczono na grę w trzeciej lidze, ale PZPN był "okrutny" - zdecydował, że Polonia zagra w lidze okręgowej, czyli szóstej w kolejności klasie rozgrywkowej.

Do Mławy

We wtorek przy Konwiktorskiej dziennikarze grali z polskimi mistrzyniami Europy U-17. Na trybunie pojawił się prezes PZPN Zbigniew Boniek. Długo rozmawiał z działaczami odrodzej MKS Polonii, dostał od nich pismo z apelem o pomoc.

Informację o tym, że Polonia zagra w IV lidze, Grupie Północnej, podał po południu profil Czarnej Koszuli, pełniący rolę oficjalnej strony z informacjami o Polonii od czasu odejścia Króla.

W czwartek zespół spotka się na pierwszm treningu, rozpocznie się też nabór zawodników. Trenerem będzie pamietający mistrzostwo Polski z 2000 roku, Piotr Dziewicki. Od nowego sezonu rywalami Polonii będą m.in. Wkra Żuromin, rezerwy Wisły Płock, Bug Wyszków czy Mławianka Mława.

PZPN zdecydował również, że w czwartej lidze zagra założony w 1908 roku Łódzki Klub Sportowy. - Otworzyliśmy im furtkę. Formalnie Polonia i ŁKS jeszcze nie są w czwartej lidze, teraz muszą po prostu zgłosić się do tych rozgrywek. Do ustawy z 20 czerwca dodano nowelizację. Zgodnie z nią zgłaszający się do rozgrywek klub może występować w klasie B lub - za zgodą Wojewódzkiego ZPN - w klasie A, natomiast za zgodą PZPN, w przypadku zasłużonych klubów, w czwartej lidze. Ten ostatni punkt dotyczy Polonii i ŁKS - powiedział rzecznik związku, Jakub Kwiatkowski.

CZYTAJ NA SPORT.TVN24.PL